Τὸ παράλογο τοῦ Χίτλερ καὶ μετὰ ὅσα φριχτὰ εἰπώθηκαν γιὰ τὸν Μέγα Ἀλέξανδρο.

Τὸ παράλογο τοῦ Χίτλερ
καὶ μετὰ ὅσα φριχτὰ εἰπώθηκαν γιὰ τὸν Μέγα Ἀλέξανδρο.

~
Zoom in (real dimensions: 260 x 319)ΕικόναΚλινοσοφιστεῖες
ποὺ σᾶς "δουλεύουν" ἐντελῶς δωρεάν.


Λέω πὼς εἶναι μοτίβο,
ἀλλὰ καὶ ἐπωδὸρεφραὶν νὰ τὸ πεῖς...σκασίλα μία,
- Ριτορνέλο μὴν τὸ πεῖς: ἔτσι λένε τὸν γάτο μου,
ἄ, ὅλα κι' ὅλα!...


Εικόνα * Γράφει ὁ Ἰάνης Λὸ Σκόκκο.

Δὲν μοῦ κάνει καμία κατάπληξη ἀλλὰ τὸ παίρνω πιὰ σὰν μοτίβο = κεντρικό, ἐπαναλαμβανόμενο στοιχεῖο μου:
πῶς ξεχνᾶτε, πῶς διαλέγετε... Ἀφήσατε στὴν ἄκρη, οὔτε ποὺ τὸν ἀναφέρατε (μὴν πῶ θίξατε καὶ πάει ἀλλοῦ ὁ νοῦς σας)
τὸν Μέγα Κωνσταντίνο, ποὺ τὸν κάνατε καὶ Ἅγιο καὶ τὸν προσκυνᾶτε καὶ Τοῦ ἀνάβετε κεριά...
Θὰ μοῦ ἀνάβατε κι' ἐμένα τὰ αἵματα ἀλλὰ δὲν μπορεῖτε, γιατί εἶναι ἀνεβασμένα ἤδη χωρὶς τὴν συνδρομή σας.
Κι' ἄς μὴν ἐπεκταθῶ στοὺς "πολέμους" ἐν εἰρήνῃ, μεταξὺ ἀγαπημένων φίλων καὶ συγγενῶν, ἀδελφῶν καὶ γονιῶν καὶ τέκνων,
ὅπου ὁ καθένας σας βγάζει τὰ μάτια τῶν ἄλλων κι' ὕστερα τὸ παίζει ἀνίδεος - ἔμ, βέβαια: αὐτὰ δὲν γίνονται ντοκυμανταίρ,
τὰ τρώει ἡ ὑποκρισία τοῦ μαύρου σκοταδιοῦ - κι' ἀδικημένος καὶ σταυροκοπιέται γιὰ τὸ: δὲς ποῦ κατάντησε στὶς μέρες μας
ἡ Κοινωνία
καὶ ἀπορεῖ γιατί ὁ Θεὸς δὲν ρίχνει ἕναν κεραυνὸ νὰ μᾶς (σᾶς) κάψει!...
Ξέχασα, ὁ Θεός δὲν εἶναι Ζεύς. Μᾶς περιμένει ὅλους στὴ στροφή, στὴν Ἄλλη Ζωή. Ἄμ, δὲν θὰ μᾶς ἀφήσει ἔτσι, μὴν Τὸν βλέ-
πετε ποὺ σὲ τούτη τὴ Ζωὴ κάνει τὸ κορόιδο, - ξέρει Ἐκεῖνος, ἡ πολιτική Του εἶναι αὐτή: πίσω ἔχει ἡ ἀχλάδα τὴν οὐρά καὶ ἐν-
νοεῖται: μπροστά του ἔχει ὁ Διάολος τὸ ἀναβράζον καζάνι μὲ τὶς πίσσες στὴν ἄσβηστη φωτιά. Θὰ χαρῶ μάλιστα, καθὼς θὰ
μ' ἀνακατεύει μὲ τὴν κουτάλα του, μέσα στ' ἀναρίθμητο πλῆθος, νὰ δῶ καὶ μερικοὺς ἁγίους - καλὴ ὥρα - καὶ νὰ τοὺς ζητήσω
ἁγιασμένο αὐτόγραφο κοντάκιο.

Zoom in (real dimensions: 640 x 640)Εικόνα ~ Κακοήθεια ποὺ σοῦ τὴν ἔχει ὁ Κλινοσοφιστής!... Βαρᾶτε τον, μωρέ.

Προβολές: 101

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Θελεις να πεις πολλα, και ..βγαίνουν..
Καλοοοοοοο!!!!!!!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Στατιστικά ιστοσελίδας


Βίντεο

Σήμα

Γίνεται φόρτωση...

Φόρουμ

ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ

Ξεκίνησε από τον/την Βαγγέλης Βουτσίνος 10 Φεβ. 0 Απαντήσεις

Η Ποίησή μου

Ξεκίνησε από τον/την Βαγγέλης Βουτσίνος 10 Φεβ. 0 Απαντήσεις

ἡ κατάρα τῆς Ἀθηνᾶς

Ξεκίνησε από τον/την Ἰάνης Λὸ Σκόκκο Ιουν 29, 2023. 0 Απαντήσεις

μαζὺ μὲ τὴν ἐπάνοδό μου, αὐτό

Ξεκίνησε από τον/την Ἰάνης Λὸ Σκόκκο. Τελευταία απάντηση από τον/την Ἰάνης Λὸ Σκόκκο Ιουν 19, 2023. 1 Απάντηση

© 2024   Created by Nikolakakos Georgios (spartinos).   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης

SEO Services